Już w roku 1957 ówczesny proboszcz parafii św. Katarzyny ks. Juliusz Pustelnik nosił się z zamiarem utworzenia placówki duszpasterskiej dla mieszkańców dzielnic Lipowiec i Brożyska. Ze względu na niedogodną sytuację w państwie, budowy nie podjęto. Dopiero w roku 1979 będąc na emeryturze, udało mu się otworzyć publiczną kaplicę w prywatnym domu swojej siostry Anny Pustelnik, gdzie dla mieszkańców wspomnianych dzielnic zaczął odprawiać nabożeństwa w niedzielę i dni powszednie.

Regularne duszpasterstwo jako wikary zaczął prowadzić od 1984r. na polecenie ówczesnego biskupa ordynariusza Herberta Bednorza Ks. Kazimierz Janiurek. Jemu też powierzył budowę kościoła
wraz z zapleczem. Erygowanie parafii nastąpiło w roku 1987, nieco wcześniej, bo w roku 1986 przystąpiono do realizacji budowy kościoła – ks. Kazimierz Janiurek został proboszczem. W 1987r. w murach kościoła odprawiona została Msza Święta, w czasie której dzieci klas drugich przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej.

Biorąc pod uwagę dobro wiernych w 1993r. po raz pierwszy zaczęto odprawiać nabożeństwa jeszcze w niepoświęconym kościele. W roku 1998 zostały zakupione dzwony, które poświęcił 8 listopada 1998r. Bp Ordynariusz – Tadeusz Rakoczy.

Na 25 lecie kapłaństwa ks. Proboszcz otrzymał obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który posiada oszklone kasetony na wota wdzięczności. Poświęcenie obrazu odbyło się 13 sierpnia 2005 roku. W tym samym roku w prezbiterium zawisł witraż w kształcie krzyża w stylu bizantyjskim z XII wieku, wykonany na wzór witrażu z kościołu św. Damiana w Asyżu.

W ciągu ostatniej dekady nasz kościół został wzbogacony o wiele drewnianych elementów dekoracyjnych, konfesjonał a przede wszystkim w figurę Matki Boskiej Fatimskiej i figurę patrona św.
Maksymiliana Kolbego. Pojawił się również okazały obraz Jezusa Miłosiernego.

Odpust parafialny:
14 sierpnia

Ulice należące do parafii:
Chabrowa, Chmielna, Cicha – do ul. Partyzantów, Cienista – część, Fiołkowa, Hiacyntów, Jaskółcza, Jaśminowa, Konwalii, Kręta, Krokusów, Krucza, Laurowa, Lipowska, Napierskiego, Nowa, Oliwna, Pawia, Podlarysz, Przebiśniegów, Różana, Słowicza, Sokola, Spółdzielcza, Storczyków, Świerkowicka, Terenowa, Tulipanów, Zamkowa, Zawiła, Żurawia

Zapraszamy także do GALERII ZDJĘĆ (kliknij)