Ogłoszenia  parafialne    08.12. 2019

Dzisiaj nie ma nabożeństwa popołudniowego. O  godzinie 14.30. rozpoczynamy odwiedziny kolędowe.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na potrzeby parafii. Dziękujemy  za posprzątanie kościoła wiernym z ulicy Lipowskiej od Państwa Jurzak do Państwa Ciaciura oraz za złożone ofiary na kwiaty. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Do sprzątania kościoła prosimy wiernych z ulicy Lipowskiej od autostrady do  Państwa Bartoszek strona prawa we wtorek  na godzinę 18.00 oraz w sobotę na godzinę 8.00. Przy okazji pragnę przypomnieć, iż troska o wygląd i czystość  kościoła spoczywa na każdym z nas. W ostatnim okresie  czasu wielu tę sprawę zaniedbuje. Sprzątanie kościoła przypada raz na pięć miesięcy. W każdej parafii sprzątanie ulicami funkcjonuje. Tak jak funkcjonowało to i u nas. A teraz są ulice, z których nikt się nie pojawia. Weźmy tę sprawę do serca.

  W środę zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy szczególnie członków Róż Różańcowych. Do prowadzenia różańca zapraszamy członków pierwszej Róży Różańcowej.

Pragnę przypomnieć , że kancelaria parafialna   w sobotę jest czynna od godziny 8.00 do 8.30. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w  roratach wszystkich parafian jak zwykle rano o godzinie 6.20. na początku śpiewamy godzinki czcząc Matkę Bożą.   Niech czas adwentu będzie godnym czasem przygotowaniem na święta Bożego Narodzenia.

Dzisiaj przed kościołem zbieramy do puszek  ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na wigilijną wieczerzę.

 Również przy wyjściu z Kościoła można zaopatrzyć się w świecę ”Caritasu”  na stół wigilijny. Zachęcamy  do wiernych do kupna świecy wigilijnej.  Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na pomoc ubogim dzieciom.

W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne naszej parafii.

We wtorek na godzinę 17.30 zapraszamy młodzież klas VIII na spotkanie przed bierzmowaniem do salki katechetycznej.

Zachęcamy do kupna prasy religijnej w tym tygodniu szczególnie do kupna „Niedzieli” gdzie jest artykuł  na temat turnieju Maksymiliana organizowanego przez naszą parafię w połączeniu z znaną szkołą popularnie zwaną  „Resortówką” .

 

INTENCJE   MSZALNE                       08.12.  –  15.12. 2019

Poniedziałek  09.12.  

6.20

 

+    Jadwigę Wiśniewską od sąsiadów
Wtorek 10.12.  

6.20

17.30

 

++  Stefanię i Jana Natanek

spotkanie przed bierzmowaniem młodzieży z  klas VIII

Środa 11.12.  

17.15

18.00

 

Nabożeństwo do MBNP

++  Jerzego Wróblewskiego w r  +oraz żonę Bogumiłę

 

Czwartek 12.12

 

6.20

 

++  Mariannę i Alojzego Grabiec

 Piątek 13.12.  

 

6.20

17.30

18.00

 

 

+    Wiesława Bogdańskiego

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W intencji nauczycieli, wychowawców

 Sobota  14.12.  

17.00

18.00

 

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

+    Zdzisława  Szarego w r +

 

Niedziela  15.12.     7.30 ++  Eugeniusza  Czorny i rodziców z obu stron
    9.00 +    Józefa  Kopcia
  11.00 +    Lidię  Filipowicz w r  + i rodziców z obu stron