OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.04.2020

NIEDZIELA PALMOWA

Przed nami Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, które stanowi serce Roku Liturgicznego. Nikt nie ma wątpliwości, że te święta od strony zewnętrznej będą wyglądały zupełnie inaczej. Stan epidemii i ograniczenie zgromadzeń do 5 osób. Nie będzie bogatej zewnętrznej oprawy Triduum Paschalnego, która przynosiła wiele wzruszeń i pomagała w docieraniu sercem do celebrowanych tajemnic śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Tym razem ta sama tajemnica będzie celebrowana przez nas wszystkich w ogołoceniu ze znaków zewnętrznych. Będzie to jednak ta sama tajemnica – naprawdę!!!. Wszystkim życzymy wielkiej wiary, by radość ze zwycięstwa Zmartwychwstałego Pana celebrować w swoich sercach i domach rodzinnych.

 Przełożeni Kościoła stają dzisiaj wobec bardzo trudnych i bolesnych decyzji. Dlatego obchody Triduum Paschalnego będą obchodzone przy zamkniętych drzwiach kościoła bez udziału wiernychChodzi o to by nie doprowadzić do konieczności wypraszania wiernych z kościoła dla zachowania (…) dozwolonej liczby uczestników”. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja ta, bardzo bolesna.  Jest to czas cierpienia całego Kościoła. Poza celebracjami liturgicznymi kościoły będą otwarte. 

 WIELKI CZWARTEK: Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona  o godz. 18.00 bez udziału wiernych.

 WIELKI PIĄTEK:  Droga Krzyżowa o godzinie 10.00 bez udziału wiernych. Liturgia Męki Pańskiej będzie odprawiona o godz. 18.00 bez udziału wiernych.

 WIELKA SOBOTA: Jest to dzień ciszy i modlitwy. Kościół będzie otwarty w godz. 09.00 -18.00 Liturgię rozpoczniemy o godzinie 19.00 bez udziału wiernych.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW: nie będzie błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny w kościele.  Zachęcamy, by do tej modlitwy zgromadziła się cała rodzina. Znak krzyża nad przygotowanymi pokarmami w domach będą mogli uczynić kapłani ogniska domowego, czyli wspólnie ojciec i matka rodziny. Ponadto zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego w domach. Błogosławiący znak krzyża nad pokarmami może wykonać ojciec lub matka rodziny .  Wielką nadzieję pokładamy w Bożej Opatrzności. Ufamy, że zwycięsko wyjdziemy z tej niezwykle trudnej próby.

AKT   ŻALU   DOSKONAŁEGO

Nie ma spowiedzi indywidualnej. Dlatego niech każdy z nas żałuje za swoje grzechy najlepiej, jak potrafi, z miłości do Boga i postanowi, że wyzna je na spowiedzi, najszybciej, jak będzie to możliwe. Tak przeżyty żal usuwa wszystkie grzechy – powszednie i ciężkie.

  1. Zrób rachunek sumienia.  Uświadom sobie swoją słabość i grzeszność.
  2. Wzbudź szczery żal za grzechy. Skrusz swoje serce przed Bogiem, który nigdy nie przestaje Cię kochać.  Przeproś Go szczerze za wszystkie swoje grzechy. Możesz skorzystać z modlitwy:

Boże, najlepszy Ojcze, Ty dałeś mi życie, uczyniłeś mnie swoim dzieckiem i posłałeś swego Syna, który przez śmierć i zmartwychwstanie zgładził grzechy świata. Na Twoją miłość nie zawsze odpowiadałem miłością. Mam teraz przed oczyma swoje grzechy. Proszę, przebacz mi wszystko, przez co oddaliłem się od Ciebie i czym skrzywdziłem moich bliźnich. Żałuję za to z całego serca. Tylko Ty możesz odpuścić mi grzechy. Bardzo Cię o to proszę. Boże kocham Cię i chcę być już zawsze z Tobą.
Jezu, ufam Tobie.

  1. Postanów, że wyznasz swoje grzechy w sakramencie pokuty, jak będzie to już możliwe.

KOMUNIA   ŚWIĘTA   DUCHOWA

Gdy nie możesz przyjąć Jezusa w Eucharystii, przyjmij Go w Komunii duchowej. Możesz to czynić codziennie. Módl się swoimi słowami albo powtarzajJezu, wierzę w Twoją obecność pod postacią Chleba.
Jezu, przyjdź do mojego serca, kocham Cię i tęsknię za Tobą. Obdarz mnie łaskami, które teraz są mi najbardziej potrzebne.
Jezu, ufam Tobie.

KANCELARIA PARAFIALNA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA.

Zwracam się z szczególną prośbą o ofiarę na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszelką pomoc proszę wpłacać na konto parafialne: Nr konta: 45 1050 1256 1000 0022 7051 8083 w  ING Banku   Śląskim S.A.

Za złożone ofiary z góry dziękuję.

 

INTENCJE   MSZALNE                      05.04.2020  –  12.04. 2020

Liturgia   Wielkiego  Tygodnia

Niedziela 05.04.     7.30  

+    Renatę  Gabryś  w I  r  +

 

      9.00  

++  Gertrudę Rogol i 2  mężów

 

 

11.00

 

 

++  Mariannę i  Edwarda Biernot, rodziców i rodzeństwo
Poniedziałek  06.04.  

7.00

 

 

+  Zofię Bartoszek od sąsiadów

 

Wtorek 07.04.  

18.00

 

+    Jacka Wojciecha w I r +
Środa 08.04.   18.00  

W intencji ks. Proboszcza z okazji r święceń kapłańskich

Czwartek 09.04  

18.00

 

 

 

Msza Wieczerzy Pańskiej w intencji kapłanów, nowe powołania i ++  kapłanów

 

Piątek 10.04.  

 

10.00

18.00

 

 

Droga  Krzyżowa

Liturgia Wielkiego Piątku

  Sobota  11.04.  19.00  

 

Liturgia Wielkiej Soboty

 

 

Niedziela  12.04.     7.30 Z okazji 40 r ślubu Małgorzaty i Stanisława
 ZMARTWYCHWSTANIE     9.00  

 

Z okazji 60 r urodzin i 40 r ślubu Leokadii i Tadeusza

 

 

 

 

11.00

 

 

 

W  intencji rodziny Ubych