Ogłoszenia parafialne       IV Niedziela Wielkanocna  10  maja 2020

—————————————————————————————————————-

Dzisiaj na godzinę 15.00 zapraszamy wiernych na nabożeństwo majowe.

Moi Drodzy ! Ojciec św. Franciszek podczas audiencji ogólnej  29 kwietnia przypomniał, że miesiąc maj jest poświęcony Matce Bożej i prosił, by mimo pandemii nie rezygnować z tradycyjnych nabożeństw maryjnych,      lecz odkryć je na nowo i mówił:  ” Z rodziną bądź indywidualnie wpatrujcie się w każdej chwili w Oblicze Chrystusa i w Serce Maryi. Niech Jej matczyne orędownictwo pomoże wam przetrwać czas tej szczególnej próby”. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach maryjnych w miesiącu maju prosząc o oddalenie od nas epidemii korona wirusa oraz o deszcz, aby zapobiec suszy, która nam grozi. W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe pół godziny przed mszą świętą.

Również zachęcamy wszystkich wiernych do trwania w rodzinach na codziennej modlitwie różańcowej o ustanie pandemii, a także o deszcz. 

W środę przypada obchodzimy Wspomnienie NMP z Fatimy. W tym dniu przypada rocznica Objawień Matki Bożej w Fatmie. Zapraszamy wiernych  do udziału w nabożeństwie fatimskim. Rozpoczęcie o godzinie 17.15 różańcem fatimskim. Następnie msza święta , poświecenie lekarstw, modlitwy w intencji chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W sobotę uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona Ojczyzny i naszego miasta.

Do sprzątania kościoła zapraszamy wiernych z ulicy Słowiczej i Pawiej  w sobotę na godzinę  8.00.

Drodzy Parafianie !

W tym trudnym dla wszystkich czasie zwracam się z szczególną prośbą o ofiarę na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszelką pomoc proszę wpłacać na konto parafialne:

Nr konta: 45 1050 1256 1000 0022 7051 8083 w  ING Banku  Śląskim S.A. Równocześnie dziękujemy parafianom  za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii. Wyrażamy   wdzięczność i polecamy ofiarodawców naszym modlitwom.