Nawet jedna minuta, która minęła nie powróci.

Jak myśmy ją zużyli, tak pozostanie na wieczność.

św. Maksymilian M. Kolbe

W sobotę 9 listopada 2019 r., już po raz dwunasty, na sali Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach w rywalizacji pod siatką spotkały się zespoły ministrantów, lektorów, grup modlitewnych z parafii dekanatu czechowickiego i szkół katolickich.Zagrali w Turnieju Św. Maksymiliana, od lat organizowanym przez czechowicką Parafię pod jego wezwaniem we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dzidzicach.

Ks. Proboszcz Kazimierz Janiurek poprowadzeniem wspólnej modlitwy dokonał oficjalnego otwarcia XII Turnieju. W 13 meczach zmierzyły się reprezentacje służb liturgicznych czechowickich parafii:

Św. Andrzeja Boboli, Św. Barbary i NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach, a także uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół Córek Bożej Miłości z Bielska-Białej oraz Grupy Mężczyzn „Emaus” z Parafii Św. Barbary. Gospodarzy Turnieju reprezentowała drużyna dziewcząt.

Po rozegraniu spotkań systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach, 2 sety do 15 punktów, rozegrano półfinały i finały (do dwóch wygranych setów).

W klasyfikacji końcowej zwycięzcami turnieju została reprezentacja Parafii NMP Wspomożenia Wiernych, która po zaciętym meczu w finale pokonała drużynę LO Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej 2-0 (15;11, 15;12). Trzecie miejsce zajęli lektorzy z Parafii Św. Andrzeja Boboli, którzy okazali się lepsi od zespołu Emaus 2-1.

Wspomożenie: Maciej i Bartek Tonderski, Krzysztof Kucharski, Damian Kępny, Mateusz Kieloch, Kacper Kopeć, Sebastian Micor, Damian, Paweł, Mateusz Lorańczyk, Mikołaj Grygierczyk, Hubert Kominek, Paweł Trombala

ZCBM: Michał Zuziak, Wincenty Lach, Michał Balcy, Mateusz Borkowski, Ola Ziemba, Basia Starościak, Julia Romanowicz, Faustyna Gołąbek, Magdalena Szczypka

Turniej sędziowali: Grzegorz Berger – sędzia siatkówki oraz Jakub Małysz, Szymon Nowak i Maciej Kukuczka– reprezentanci drużyny siatkarskiej ZSTiL.

Wszystkim drużynom zostały wręczone pamiątkowe puchary i statuetki.

Tradycyjnie miłym akcentem turnieju był słodki poczęstunek, który od wielu lat przygotowuje Pani Sławomira i Pan Andrzej Czyżowie – Piekarnia „U Habermanna”.

K.Sz.

XII Turniej św. Maksymiliana galeria

Informacje w lokalnych mediach:

https://www.czecho.pl/28357-turniej-sw-maksymiliana-w-czechowicach-dziedzicach-czechowice-dziedzice

http://www.zstil.eu/12tur.htmlhttps://szkolacbm.pl/LOzcbm/index.php/item/156-srebro-w-turniej-pilki-siatkowej

https://www.wspomozenie.katolik.bielsko.pl/642-wygrany-final-xiii-turnieju